Heb jij weleens risotto van parelgort gemaakt? Now is your first time!
olijfolie
ui, fijn gesnipperd
pak Lassie parelgort
droge witte wijn
groentebouillon
groene asperges
panklare spinazie
Parmezaanse kaas of Pecorino, vers geraspt
plakken pekelvlees of ham
1. Verwarm 3 eetlepels olijfolie in een pan met een dikke bodem en fruit de ui zachtjes glazig. Roer de parelgort erdoor en bak al omscheppend tot de korrels rondom glanzen. Schenk de wijn erbij en laat de gort zachtjes pruttelen tot het vocht bijna verdampt is.
2. Schenk de helft van de bouillon erbij en kook de parelgort zonder deksel in 20 minuten zachtjes gaar. Roer regelmatig en voeg tijdens het koken de resterende bouillon geleidelijk toe.
3. Snijd intussen de harde onderkant van de asperges en snijd de asperges vandaar af schuin in dunne plakjes tot op 5 cm van de punt.
4. Kook de aspergepunten in een steelpan met ruim kokend water en wat zout in 4-5 minuten beetgaar. Spoel ze in een zeef onder koud water en laat ze goed uitlekken.
5. Schep na 15 minuten koken de plakjes asperge door de parelgort en voeg ook hand voor hand de spinazie toe. Laat de spinazie al omscheppend slinken. Kook de parelgort nog 5 minuten en roer de helft van de geraspte kaas erdoor.
6. Verwarm de laatste lepel olijfolie in een koekenpan en bak de plakjes pekelvlees of ham om en om knapperig bruin.
7. Serveer de parelgort in diepe borden en leg het gebakken vlees en de aspergepunten bovenop. Garneer met wat geraspte kaas.
Liever geen vlees? Serveer de parelgortrisotto dan met een gepocheerd eitje bovenop. Breng in een hapjespan een flinke laag water met zout aan de kook. Breek per persoon een goed vers ei boven een kopje en laat de eieren één voor één in het water glijden. Verwarm de eieren in 3-4 minuten tot het eiwit gestold is, de dooier is dan nog vloeibaar.